Zakochaj się w Polsce: Ogrody Hortulus w Dobrzycy (108)

Zakochaj się w Polsce: Ogrody Hortulus w Dobrzycy (108)

magazyn Polska 2018   od 7 lat
W skrócie:Ogrody Hortulus położone są między Kołobrzegiem a Koszalinem. Stanowią rozległy teren, obejmujący łącznie ponad 14 hektarów. Rośnie na nim kilka tysięcy gatunków i odmian niezwykłych roślin.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Ogrody Hortulus położone są między Kołobrzegiem a Koszalinem. Stanowią rozległy teren, obejmujący łącznie ponad 14 hektarów. Rośnie na nim kilka tysięcy gatunków i odmian roślin. Hortulus po łacinie oznacza "ogródek". Nazwa nawiązuje do początków tego miejsca, które dziś stanowi różnorodny kompleks. Niepowtarzalne kompozycje Ogrodów Tematycznych to efekt inspiracji różnymi stylami i kulturami. Śródziemnomorski, japoński, wodny, a nawet ogród cienia - łącznie jest ich ponad 20, ale nie sposób je ze sobą pomylić. Każdy z nich to inna kompozycja botaniczna składająca się na jego niepowtarzalny charakter, barwy i zapach. Oddalone o 2 km Ogrody Hortulus Spectabilis służą wypoczynkowi i rekreacji. Obszar słynie z pięknych rosariów w stylu angielskim oraz Ogrodów Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni z największym na świecie labiryntem grabowym. Odbywają są tam również różne wydarzenia: Noc Kupały czy Festiwal Kwiatów Jadalnych.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także