Zakochaj się w Polsce: Legnica (126)

Zakochaj się w Polsce: Legnica (126)

magazyn Polska 2018   od 7 lat
W skrócie:Legnica to jedno z najstarszych miast w Polsce. Rozwojowi miejscowości w średniowieczu sprzyjało położenie na skrzyżowaniu europejskich szlaków handlowych. Reliktem przeszłości jest rynek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Legnica to jedno z najstarszych miast w Polsce. Jej symbol - Zamek Piastowski - należy do pierwszych murowanych warowni na ziemiach polskich. Rozwojowi miejscowości w średniowieczu sprzyjało położenie na skrzyżowaniu europejskich szlaków handlowych. Reliktem przeszłości jest rynek, choć zachowany jedynie połowicznie. Na uwagę zasługują Kramy Śledziowe - kamieniczki z początku XVI wieku czy Stary Ratusz, w którym dziś mieści się Teatr im. Heleny Modrzejewskiej. W Legnicy działa jedyne w kraju Muzeum Miedzi.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także