Zakochaj się w Polsce: Koszalin (51)

Zakochaj się w Polsce: Koszalin (51)

magazyn Polska 2017   od 7 lat
W skrócie:Tomasz Bednarek gości w Koszalinie, który niegdyś był znaczącym portem morskim. O czasach jego świetności przypominają imponujące gotyckie zabytki. Miasto wielokrotnie nawiedzały pożary.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Celem kolejnej podróży Tomasza Bednarka jest Koszalin, który niegdyś był znaczącym portem morskim. O czasach jego świetności przypominają imponujące gotyckie zabytki. Od morza Koszalin oddziela jezioro Jamno, królestwo leszcza, oraz mierzeja, której plaże przez dekady były mekką awangardowych artystów. Miasto wielokrotnie nawiedzały pożary. Wielkie zniszczenia przyniosła także okupacja szwedzka podczas wojny trzydziestoletniej i sowiecki ostrzał w marcu 1945 roku. Mimo dramatycznych wydarzeń miasto podniosło się z popiołów i dziś jest magicznym połączeniem historii i nowoczesności.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także