×
Zakochaj się w Polsce: Chełmża (229)

Zakochaj się w Polsce: Chełmża (229)

magazyn Polska 2022   od 7 lat
W skrócie:Chełmża przyciąga turystów mrocznymi historiami z czasów średniowiecza i kamienicami z pocz. XX w. Uwagę zwraca jezioro, które jest częścią miasta. Symbolem miejscowości jest średniowieczna katedra.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 21 czerwca
pojutrze
6:10 TVP Rozrywka (z napisami)

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Chełmża przyciąga turystów mrocznymi historiami z czasów średniowiecza oraz nietuzinkowymi kamienicami z początku XX wieku. Uwagę zwraca także wielkie jezioro, które jest częścią miasta. Symbolem miejscowości jest średniowieczna katedra będąca jednym z najokazalszych i najciekawszych zabytków Pomorza. Można tu zobaczyć też wieżę ciśnień, która funkcjonuje bez zmian od początku XX wieku. Chełmża to idealne połączenie atmosfery miejskiej z naturą.

Zobacz także