Zakochaj się w Polsce: Busko-Zdrój (47)

Zakochaj się w Polsce: Busko-Zdrój (47)

magazyn Polska 2017   od 7 lat
W skrócie:Busko-Zdrój ma ponad 700-letnią historię, w której kluczową rolę odegrało odkrycie właściwości lokalnych wód. Turystów przyciągają tu też wydarzenia kulturalne i dobre warunki do uprawiania sportów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Celem kolejnej podróży Tomasza Bednarka jest Busko-Zdrój. Miasto ma ponad 700-letnią historię, w której kluczową rolę odegrało odkrycie właściwości tutejszych wód. Z ich dobrodziejstwa korzystała nawet królowa Jadwiga, zażywając leczniczych kąpieli solankowych. Obecnie do dyspozycji gości dostępna jest szeroka gama kuracji i zabiegów. Turystów przyciągają tu także wydarzenia kulturalne i doskonałe warunki do uprawiania sportów.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także