x
Zaklęty dwór: W siedzibie upiora (3/7)

Zaklęty dwór

odc. 3/7: W siedzibie upiora

serial historyczny Polska 1976   od 12 lat
Występują:Wiesław Gołas, Olgierd Łukaszewicz, Danuta Kowalska, Roman Wilhelmi
Reżyseria:Antoni Krauze
W skrócie:Nocą we dworze maziarz prowadzi tajne zebranie. Czorgut zakrada się tam i omal nie ginie. Z opresji ratuje go piękna dziewczyna. Kraxelhuber żąda, by Juliusz pomógł schwytać emisariuszy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial osnuty na na kanwie powieści Walerego Łozińskiego pod tym samym tytułem. Przedstawia on przygody trzech bohaterów: ekscentrycznego starościca Mikołaja (Roman Wilhelmi), Julliusza Żwirskiego (Olgierd Łukaszewicz) - jego spadkobiercy - oraz jego kolegi, Damazego Czorguta (Krzysztof Jasiński).

W tym odcinku

Nocą w budynku dworu maziarz prowadzi tajne zebranie patriotyczne. Wśród uczestników spotkania są szlachcic, mieszczanin i kilku chłopów. Czorgut zakrada się do dworu i omal nie ginie z ręki Bulija. Z opresji ratuje go piękna dziewczyna przypominająca Eugenię Żwirską. Horawa chce złożyć skargę w cyrkule na Bulija, ponieważ twierdzi, że tamten okrada zamek. Juliusz wchodzi w pewien układ z sędzią Gągolewskim, który ma zatrzymać w areszcie Horawę. Tymczasem komisarz Kraxelhuber żąda, żeby Juliusz pomógł mu w schwytaniu emisariuszy. Za jednego ze spiskowców uważa Czorguta.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)