Zaklęty dwór: Marzyciel i awanturnik (2/7)

Zaklęty dwór

odc. 2/7: Marzyciel i awanturnik

serial historyczny Polska 1976   od 12 lat
Występują:Danuta Kowalska, Olgierd Łukaszewicz, Wiesław Wójcik, Roman Wilhelmi
Reżyseria:Antoni Krauze
W skrócie:Damazy zjawia się z wizytą u Juliusza, którego nie widział od lat. Długo rozmawiają. Obydwaj postanawiają rozwiązać zagadkę tajemniczego dworu, w którym co wieczór pali się światło.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial osnuty na na kanwie powieści Walerego Łozińskiego pod tym samym tytułem. Przedstawia on przygody trzech bohaterów: ekscentrycznego starościca Mikołaja (Roman Wilhelmi), Julliusza Żwirskiego (Olgierd Łukaszewicz) - jego spadkobiercy - oraz jego kolegi, Damazego Czorguta (Krzysztof Jasiński).

W tym odcinku

Damazy Czorgut zjawia się z wizytą u Juliusza Żwirskiego. Przyjaciele nie widzieli się od sześciu lat. Damazy opowiada o tym, jak udało mu się uniknąć służby w austriackim wojsku. Juliusz z kolei zwierza się ze swojej życiowej porażki. Mówi on o tym, że próbował znieść pańszczyznę i omal nie stracił życia z rąk zuchwałych chłopów. Po rozmowie Juliusz mianuje Czorguta swoim rządcą. Obydwaj postanawiają też rozwiązać zagadkę tajemniczego dworu, w którym co wieczór pali się światło. Widać wtedy również tajemnicze ludzkie sylwetki.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)