Zakazana historia: Petra: zaginiony skarb (1)

Zakazana historia: Petra: zaginiony skarb (1)

(Forbidden History 2: The Lost City of Petra)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2014
W skrócie:Jamie udaje się do Petry, która kiedyś była stolicą bogatego imperium Nabatejczyków. Na miejscu spotka się z jordańskim archeologiem. Dzięki niemu widzowie będą mogli poznać historię tego miasta.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Osoby będące u władzy nie lubią, kiedy pojawiają się nowe dowody, które podważają uznane prawdy i pojęcia, dotychczas uznawane za bezsporne fakty. Niektóre opowieści z przeszłości zostały specjalne zatajone lub stłumione, a każdego, kto chciał je ujawnić, zatrzymywano bądź potępiano - albo czyniono jedno i drugie. Teraz prowadzący program Jamie Theakston dotrze do sedna spraw, które dziś przyjmuje się jako oczywiste. Podda je dokładnym badaniom, śledztwu oraz analizie. W kolejnej odsłonie serialu przyjrzy się bliżej zaginionemu skarbowi Petry, prawdziwemu Świętemu Graalowi, czy zagadce nazistowskiego UFO. Każdy z sześciu odcinków to inna historia, inni mit czy tajemnica, które przez całe stulecia ukryte były w mrokach historii.

W tym odcinku

Jamie Theakston odwiedza ruiny Petry - jednego z cudów starożytnego świata. Szuka odpowiedzi, kto I dlaczego zbudował to imponujące miasto, położone w obecnej Jordanii. Od 400 do 106 roku p.n.e. Petra była stolicą bogatego królestwa Nabatejczyków. Ekipa filmowa próbuje dowiedzieć się, jakie skarby pozostają pogrzebane w ruinach miasta i jakie sekrety kryje to tajemnicze miejsce. Dokumentaliści dołączają do nocnej wyprawy beduińskich łowców skarbów i przekonują się, jak wygląda handel zabytkowymi przedmiotami.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także