Zagubiony czas

Zagubiony czas

7.3/10 7.2/10

(Die verlorene Zeit)

DRAMAT WOJENNY Niemcy 2011   od 12 lat
Występują:Alice Dwyer, Dagmar Manzel, Mateusz Damięcki, Susanne Lothar
Reżyseria:Anna Justice
W skrócie:Zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami wzruszająca opowieść o miłości. Główną rolę w niemieckiej produkcji zagrał Mateusz Damięcki.
Polski więzień obozu koncentracyjnego wraz ze swoją dziewczyną Żydówką organizuje w 1944 brawurową ucieczkę. Czy mają szansę przetrwać wojnę za drutami? Na faktach i z polskim udziałem.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obóz koncentracyjny Auschwitz, 1944 rok. Od czterech lat Tomasz Limanowski (Mateusz Damięcki) przetrzymywany jest jako więzień polityczny. Rozdzielony z najbliższymi - matką Stefanią (Susanne Lothar), bratem Czesławem (Adrian Topol) i jego żoną Magdaleną (Joanna Kulig) - próbuje przetrwać w spartańskich warunkach. Pewnego dnia do obozu trafia rodzina niemieckich Żydów, z której jedynie Hannah (Alice Dwyer) udaje się uniknąć komory gazowej. Wspólne, codzienne obowiązki bardzo zbliżają do siebie tych dwoje, którzy z czasem zakochuje się w sobie. Kiedy okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży, Tomasz organizuje ich ucieczkę z obozu. W trakcie podróży po ogarniętym wojną kraju zostają rozdzieleni. Oboje myślą, że drugie nie żyje. Ponad trzydzieści lat później Hannah (Dagmar Manzel) mieszka z rodziną w Nowym Jorku. Przypadkowo trafia w telewizji na wywiad z Tomaszem (Lech Mackiewicz), który opowiada ich wspólne dzieje. Kobieta koniecznie chce go odnaleźć... Anna Justice ("Max Minsky i ja") przeniosła na ekranie autentyczną historię ucieczki z obozu koncentracyjnego. Jej film w 2012 roku był pokazywany w sekcji German Cinema - LOLA@Berlinale. Otrzymał nagrodę publiczności na Los Angeles JFF 2012, Zagreb JFF 2012, London JFF 2011, Hong Kong JFF 2011, San Francisco Berlin & Beyond FF 2011, Filmkunstfest Schwerin 2011 oraz nagrodę za reżyserię na FF of Tamilnadu 2012. Film otworzył Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej 2012, gdzie zdobył nagrodę za najlepsze zdjęcia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)