Zagadki z przeszłości 3 (16)

Zagadki z przeszłości

sezon 3 odc. 16

6.9/10

(Relic Hunter: Under the Ice)

serial przygodowy Francja/Niemcy/Kanada/USA 2002   od 12 lat
Występują:Tia Carrere, Christien Anholt, Tanja Reichert, Sid Bobb
Reżyseria:Jorge Montesi
W skrócie:Na Antarktydzie odkryto mumię człowieka, który utkwił w lodzie przed setkami lat. Pomimo burzy śnieżnej Sydney, Nigel oraz dwaj inni docierają na miejsce. Odnajdują mumię wojownika.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Piękna profesor historii Sydney Fox (Tia Carrere) poszukuje zabytków i pamiątek z przeszłości. Znaleziska chce wykorzystać w swojej pracy naukowej. Na jej drodze stają bezwzględni poszukiwacze skarbów, którzy próbują wzbogacić się dzięki takim odkryciom. Na co dzień Sydney jest wykładowcą w amerykańskim Trinity College. W pracy pani profesor pomagają Karen Petrusky (Tanja Reichert) i wierny przyjaciel Sydney, Nigel (Christien Anholt). Jest on typem intelektualisty, który woli ślęczeć w bibliotekach nad manuskryptami, niż znosić niewygody podróży.

W tym odcinku

W pobliżu stacji badawczej na kole podbiegunowym odkryto mumię człowieka, który utkwił w lodzie przed setkami lat. Pomimo siarczystego mrozu i burzy śnieżnej Sydney, Nigel oraz dwaj inni śmiałkowie docierają na miejsce. Nie zauważają jednak nikogo z kilkuosobowej załogi. Z tajemniczych powodów zostało również wyłączone ogrzewanie w całym kompleksie, a system kontroli nie działa. Sydney i Nigel zauważają spore zniszczenia oraz zabarykadowaną w laboratorium młodą kobietę. Odnajdują też mumię. Okazuje się, że jest to ciało wojownika z plemienia Anasazi, które od dawna fascynuje badaczy. Zastanawiające jest jednak to, w jaki sposób Indianin z pustynnych terenów Meksyku znalazł się na Antarktydzie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)