Zagadki z przeszłości 3 (15)

Zagadki z przeszłości

sezon 3 odc. 15

6.9/10

(Relic Hunter: Antianeiral)

serial przygodowy Francja/Niemcy/Kanada/USA 2002   od 12 lat
Występują:Tia Carrere, Christien Anholt, Tanja Reichert, Vincent Bruni
Reżyseria:Jeff King
W skrócie:Sydney i Nigel udają się do Stambułu, gdzie chcą spotkać się z profesorem Evansem. Chciał on dowieść, że dwanaście prac Heraklesa to historyczna prawda. Naukowiec zostaje zamordowany.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Piękna profesor historii Sydney Fox (Tia Carrere) poszukuje zabytków i pamiątek z przeszłości. Znaleziska chce wykorzystać w swojej pracy naukowej. Na jej drodze stają bezwzględni poszukiwacze skarbów, którzy próbują wzbogacić się dzięki takim odkryciom. Na co dzień Sydney jest wykładowcą w amerykańskim Trinity College. W pracy pani profesor pomagają Karen Petrusky (Tanja Reichert) i wierny przyjaciel Sydney, Nigel (Christien Anholt). Jest on typem intelektualisty, który woli ślęczeć w bibliotekach nad manuskryptami, niż znosić niewygody podróży.

W tym odcinku

Sydney i Nigel udają się do Stambułu, gdzie podróżniczka ma nadzieję spotkać się z profesorem Evansem. Zamierzał on dowieść, że dwanaście prac Heraklesa to historyczna prawda a nie mit. Na miejscu okazuje się, że został zamordowany. Zginął z ręki silnej i świetnie władającej bronią przywódczyni grupy podobnych jej kobiet, które walczą z mężczyznami niczym legendarne Amazonki. W mitycznych czasach Herakles stoczył pojedynek z ich królową Hippolitą i odebrał jej złoty pas, symbol męstwa. Jej następczynie porywają Nigela, aby skłonić w ten sposób Sydney do współpracy przy poszukiwaniu owego skarbu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)