Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w pociągu (2)

Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w pociągu (2)

(Miss Fisher's Murder Mysteries: Murder on the Ballarat Train)

serial kryminalny Australia 2012
Występują:Essie Davis, Nathan Page, Hugo Johnstone-Burt, Ashleigh Cummings
Reżyseria:Kate Dennis
W skrócie:Phryne i jej pokojówka Dot wyruszają na australijską prowincję. W pociągu dochodzi do morderstwa. Sprawa ma związek z dziewczyną cierpiącą na amnezję oraz skradzionymi szmaragdami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 23 października
dziś
18:15 Epic Drama (z napisami)
sobota, 2 listopada
za 10 dni
10:00 Epic Drama (z napisami)
niedziela, 3 listopada
za 11 dni
14:40 Epic Drama (z napisami)

Opis

Akcja serialu toczy się w latach 20. w Melbourne. Jego bohaterką jest wyzwolona i zamożna Phryne Fisher (Essie Davis), która dostaje się w sieć zagadek kryminalnych. Zaradna i pewna siebie młoda kobieta nie spocznie, póki ich nie wyjaśni. Phryne zawsze staje po stronie biednych i słabszych. Jest też obrończynią praw kobiet. Na jej drodze pojawia się przystojny rosyjski tancerz Sasha De Lisse (Kristof Piechocki) oraz detektyw Jack Robinson (Nathan Page). Ważne miejsce w życiu panny Fisher zajmuje także pokojówka Dot (Ashleigh Cummings). Serial powstał w oparciu o cykl powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood.

W tym odcinku

Phryne i jej wierna pokojówka Dot wyruszają koleją na australijską prowincję, by odpocząć od miejskiego gwaru. Ich podróż daleka jest jednak od spokoju i panna Fisher będzie musiała zrobić użytek ze swojego eleganckiego kieszonkowego pistoletu. W pociągu dochodzi do morderstwa. Phryne zostaje zamieszana w intrygę, która obraca się wokół dotkniętej amnezją tajemniczej dziewczyny oraz skradzionych szmaragdów.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także