Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w ciemności (12)

Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w ciemności (12)

(Miss Fisher's Murder Mysteries: Murder in the Dark)

serial kryminalny Australia 2012
Występują:Essie Davis, Nathan Page, Hugo Johnstone-Burt, Ashleigh Cummings
Reżyseria:Daina Reid
W skrócie:Wszyscy szykują się na bal przebierańców. Tuż przed przyjęciem w fontannie przed domem ciotki Prudence topi się dziewczyna. Podejrzenia padają na domowników, w tym na kuzynki panny Fisher.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu toczy się w latach 20. w Melbourne. Jego bohaterką jest wyzwolona i zamożna Phryne Fisher (Essie Davis), która dostaje się w sieć zagadek kryminalnych. Zaradna i pewna siebie młoda kobieta nie spocznie, póki ich nie wyjaśni. Phryne zawsze staje po stronie biednych i słabszych. Jest też obrończynią praw kobiet. Na jej drodze pojawia się przystojny rosyjski tancerz Sasha De Lisse (Kristof Piechocki) oraz detektyw Jack Robinson (Nathan Page). Ważne miejsce w życiu panny Fisher zajmuje także pokojówka Dot (Ashleigh Cummings). Serial powstał w oparciu o cykl powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood.

W tym odcinku

Wszyscy szykują się na bal przebierańców. Jednak tuż przed przyjęciem w fontannie przed domem ciotki Prudence topi się dziewczyna. Podejrzenia padają na domowników, w tym na kuzynki panny Fisher. Tymczasem Phryne nadal nękają wspomnienia o zaginięciu Janey. Kobieta zastanawia się, czy oskarżony o porwanie dziewczynki Murdoch Foyle naprawdę był winny.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także