Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo na Montparnasse (7)

Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo na Montparnasse (7)

(Miss Fisher's Murder Mysteries: Murder in Montparnasse)

serial kryminalny Australia 2012   od 12 lat
Występują:Essie Davis, Nathan Page, Hugo Johnstone-Burt, Ashleigh Cummings
Reżyseria:Clayton Jacobson, Tony Tilse
W skrócie:Do Phryne zgłaszają się dwaj weterani I wojny światowej, którzy obawiają się o swoje życie. Po zakończeniu zbrojnego konfliktu byli świadkami śmiertelnego wypadku. Teraz mogą za to zapłacić.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu toczy się w latach 20. w Melbourne. Jego bohaterką jest wyzwolona i zamożna Phryne Fisher (Essie Davis), która dostaje się w sieć zagadek kryminalnych. Zaradna i pewna siebie młoda kobieta nie spocznie, póki ich nie wyjaśni. Phryne zawsze staje po stronie biednych i słabszych. Jest też obrończynią praw kobiet. Na jej drodze pojawia się przystojny rosyjski tancerz Sasha De Lisse (Kristof Piechocki) oraz detektyw Jack Robinson (Nathan Page). Ważne miejsce w życiu panny Fisher zajmuje także pokojówka Dot (Ashleigh Cummings). Serial powstał w oparciu o cykl powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood.

W tym odcinku

Do Phryne zgłaszają się dwaj weterani I wojny światowej, Bert i Cec, którzy obawiają się o swoje życie. Tuż po zakończeniu zbrojnego konfliktu żołnierze i ich dwaj koledzy byli świadkami śmiertelnego wypadku na stacji kolejowej Montparnasse w Paryżu. Jego ofiarą był malarz Pierre Sarcelle. Od zdarzenia upłynęło dziesięć lat. Dwaj z czterech świadków zdarzenia giną w tajemniczych okolicznościach. Panna Fisher musi przyjrzeć się sprawie i zmierzyć się z własną przeszłością. Przed laty Phryne była bowiem jedną z modelek Sarcelle'a.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także