Zagadki kryminalne panny Fisher: Kokainowy blues (1)

Zagadki kryminalne panny Fisher: Kokainowy blues (1)

(Miss Fisher's Murder Mysteries: Cocaine Blues)

serial kryminalny Australia 2012   od 12 lat
Występują:Essie Davis, Nathan Page, Hugo Johnstone-Burt, Ashleigh Cummings
Reżyseria:Tony Tilse
W skrócie:Po latach spędzonych za granicą panna Phryne Fisher wraca do Melbourne. Wpada na trop kryminalnej sprawy, dotyczącej otrucia męża. Zamieszani są w nią szmuglerzy kokainy i skorumpowani policjanci.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 23 października
za 6 dni
17:00 Epic Drama (z napisami)

Opis

Akcja serialu toczy się w latach 20. w Melbourne. Jego bohaterką jest wyzwolona i zamożna Phryne Fisher (Essie Davis), która dostaje się w sieć zagadek kryminalnych. Zaradna i pewna siebie młoda kobieta nie spocznie, póki ich nie wyjaśni. Phryne zawsze staje po stronie biednych i słabszych. Jest też obrończynią praw kobiet. Na jej drodze pojawia się przystojny rosyjski tancerz Sasha De Lisse (Kristof Piechocki) oraz detektyw Jack Robinson (Nathan Page). Ważne miejsce w życiu panny Fisher zajmuje także pokojówka Dot (Ashleigh Cummings). Serial powstał w oparciu o cykl powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood.

W tym odcinku

Po latach za granicą panna Phryne Fisher wraca do Melbourne. Melduje się w hotelu, a niedługo potem wpada na trop pierwszej kryminalnej sprawy, dotyczącej otrutego męża. Zamieszani są w nią szmuglerzy kokainy i skorumpowani policjanci. Rozwiązując zagadkę morderstwa, rezolutna kobieta znajduje jeszcze czas na znajomość z przystojnym, rosyjskim tancerzem - Sashą De Lisse.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także