Zagadki kryminalne panny Fisher: Klątwa faraona (13)

Zagadki kryminalne panny Fisher: Klątwa faraona (13)

(Miss Fisher's Murder Mysteries: King Memses' Curse)

serial kryminalny Australia 2012
Występują:Essie Davis, Nathan Page, Hugo Johnstone-Burt, Ashleigh Cummings
Reżyseria:Daina Reid
W skrócie:Phryne próbuje poznać tożsamość osoby, która stoi za zabójstwem handlarza antykami Alberta Monktona. Trop wiedzie do Murdocha Foyle'a, którego podejrzewała o porwanie jej młodszej siostry.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu toczy się w latach 20. w Melbourne. Jego bohaterką jest wyzwolona i zamożna Phryne Fisher (Essie Davis), która dostaje się w sieć zagadek kryminalnych. Zaradna i pewna siebie młoda kobieta nie spocznie, póki ich nie wyjaśni. Phryne zawsze staje po stronie biednych i słabszych. Jest też obrończynią praw kobiet. Na jej drodze pojawia się przystojny rosyjski tancerz Sasha De Lisse (Kristof Piechocki) oraz detektyw Jack Robinson (Nathan Page). Ważne miejsce w życiu panny Fisher zajmuje także pokojówka Dot (Ashleigh Cummings). Serial powstał w oparciu o cykl powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood.

W tym odcinku

Phryne próbuje dowiedzieć się kto stoi za zabójstwem handlarza antykami Alberta Monktona. Trop wiedzie do Murdocha Foyle'a, mężczyzny którego panna Fisher podejrzewała o porwanie jej młodszej siostry. Kobieta ma coraz więcej wątpliwości w obu tych sprawach. Pani detektyw zastanawia się, jaki związek z przestępstwem mogą mieć tajemnicze egipskie rytuały.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także