Zagadki kryminalne panny Fisher 2: Moda na morderstwo (5)

Zagadki kryminalne panny Fisher 2: Moda na morderstwo (5)

(Miss Fisher's Murder Mysteries 2: Murder a la Mode)

serial kryminalny Australia 2013
Występują:Essie Davis, Nathan Page, Miriam Margolyes, Hugo Johnstone-Burt
Reżyseria:Sian Davies
W skrócie:Phryne przyjeżdża na przymiarkę sukienki do luksusowego salonu prowadzonego przez siostry Fleuri. Okazuje się, że w tym zakątku paryskiej mody doszło do morderstwa jego współwłaścicielki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 30 października
za 8 dni
11:15 Epic Drama (z napisami)
piątek, 1 listopada
za 10 dni
2:20 Epic Drama (z napisami)

Opis

Akcja serialu toczy się w latach 20. w Melbourne. Jego bohaterką jest wyzwolona i zamożna Phryne Fisher (Essie Davis), która dostaje się w sieć zagadek kryminalnych. Zaradna i pewna siebie młoda kobieta nie spocznie, póki ich nie wyjaśni. Phryne zawsze staje po stronie biednych i słabszych. Jest też obrończynią praw kobiet. Na jej drodze pojawia się przystojny rosyjski tancerz Sasha De Lisse (Kristof Piechocki) oraz detektyw Jack Robinson (Nathan Page). Ważne miejsce w życiu panny Fisher zajmuje także pokojówka Dot (Ashleigh Cummings). Serial powstał w oparciu o cykl powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood.

W tym odcinku

Phryne przyjeżdża na przymiarkę sukienki do luksusowego salonu prowadzonego przez siostry Fleuri. Okazuje się, że w słynnym zakątku paryskiej mody doszło do morderstwa. Ofiarą jest współwłaścicielka salonu. Wśród podejrzanych znajduje się jej rodzina i pracownicy. Panna Fisher angażuje się w tajemniczą sprawę. Tym razem w odkryciu mordercy może okazać się pomocna znajomość najnowszych trendów.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także