Zagadki kryminalne panny Fisher 2: Krew na kierownicy (7)

Zagadki kryminalne panny Fisher 2: Krew na kierownicy (7)

(Miss Fisher's Murder Mysteries 2: Blood At The Wheel)

serial kryminalny Australia 2013   od 12 lat
Występują:Essie Davis, Nathan Page, Hugo Johnstone-Burt, Miriam Margolyes
Reżyseria:Sian Davies
W skrócie:Phryne i Gerty przygotowują się do udziału w corocznym wyścigu samochodowym, który organizuje Wiktoriańskie Stowarzyszenie Automobilowe. Znajoma panny Fisher ginie jednak w wypadku...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 8 czerwca
pojutrze
17:40 Epic Drama (z napisami)

Opis

Akcja serialu toczy się w latach 20. w Melbourne. Jego bohaterką jest wyzwolona i zamożna Phryne Fisher (Essie Davis), która dostaje się w sieć zagadek kryminalnych. Zaradna i pewna siebie młoda kobieta nie spocznie, póki ich nie wyjaśni. Phryne zawsze staje po stronie biednych i słabszych. Jest też obrończynią praw kobiet. Na jej drodze pojawia się przystojny rosyjski tancerz Sasha De Lisse (Kristof Piechocki) oraz detektyw Jack Robinson (Nathan Page). Ważne miejsce w życiu panny Fisher zajmuje także pokojówka Dot (Ashleigh Cummings). Serial powstał w oparciu o cykl powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood.

W tym odcinku

Phryne i jej przyjaciółka Gerty, które przygotowują się do udziału w corocznym wyścigu samochodowym, który organizuje Wiktoriańskie Stowarzyszenie Automobilowe. Jednak znajoma panny Fisher niespodziewanie ginie w wypadku. Może to oznaczać, że w konkursie zabraknie przedstawicielek płci pięknej. Phryne podejrzewa, że wypadek Gerty został zaaranżowany. Komuś mogło zależeć na wykluczeniu kobiet z wyścigów.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także