Zagadki kryminalne panny Fisher 2: Krew Joanny Szalonej (8)

Zagadki kryminalne panny Fisher 2: Krew Joanny Szalonej (8)

(Miss Fisher's Murder Mysteries 2: The Blood Of Juana The Mad)

serial kryminalny Australia 2013   od 12 lat
Występują:Essie Davis, Nathan Page, Hugo Johnstone-Burt, Ashleigh Cummings
Reżyseria:Peter Andrikidis
W skrócie:Prof. Katz zostaje zamordowany na uczelni. Jego zwłoki ktoś podrzuca do sali, na której doktor Mac prowadzi wykłady z anatomii. Kobieta zwraca się do detektywa Jacka i panny Fisher o pomoc.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 29 października
za 5 dni
17:35 Epic Drama

Opis

Akcja serialu toczy się w latach 20. w Melbourne. Jego bohaterką jest wyzwolona i zamożna Phryne Fisher (Essie Davis), która dostaje się w sieć zagadek kryminalnych. Zaradna i pewna siebie młoda kobieta nie spocznie, póki ich nie wyjaśni. Phryne zawsze staje po stronie biednych i słabszych. Jest też obrończynią praw kobiet. Na jej drodze pojawia się przystojny rosyjski tancerz Sasha De Lisse (Kristof Piechocki) oraz detektyw Jack Robinson (Nathan Page). Ważne miejsce w życiu panny Fisher zajmuje także pokojówka Dot (Ashleigh Cummings). Serial powstał w oparciu o cykl powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood.

W tym odcinku

Profesor Martin Katz zostaje zamordowany na uczelni. Jego zwłoki ktoś podrzuca do sali, na której doktor Mac prowadzi wykłady z anatomii. Kobieta zwraca się do detektywa Jacka i panny Fisher o pomoc w wyjaśnieniu makabrycznej sprawy. Wkrótce okazuje się, że z uniwersyteckich zbiorów zniknął cenny manuskrypt - "Księga Godzin Joanny Szalonej". Phryne zastanawia się, czy zuchwała kradzież ma związek z zabójstwem profesora.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także