Zagadka przetrwania (2)

(Riddle in the Wind)

FILM DOKUMENTALNY Austria 2025   od 12 lat
W skrócie:Wzburzone wody wokół Wysp Crozeta są domem dla słoni morskich, uchatek i orek. Naukowcy zauważają jednak wyraźny spadek liczebności słoni morskich i próbują ustalić jego przyczyny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 24 maja
jutro
13:30 CANAL+ 4K Ultra HD
niedziela, 24 maja
jutro
13:30 CANAL+ Dokument
niedziela, 31 maja
za 8 dni
12:35 CANAL+ 4K Ultra HD
poniedziałek, 1 czerwca
za 9 dni
19:55 CANAL+ Dokument

Opis

Dokument śledzi wyprawę naukowców na Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne - odległe, wulkaniczne wyspy na południu Oceanu Indyjskiego. Ten surowy skrawek świata nie ma stałych mieszkańców; przebywają tu jedynie badacze i personel baz wojskowych. Smagane silnymi wiatrami, niegościnne wyspy stanowią ostoję dla wielu gatunków zwierząt. Ekspedycja mierzy się z ekstremalną pogodą, by badać ten dziki i kruchy ekosystem oraz lepiej zrozumieć jego znaczenie.

Wzburzone wody wokół Wysp Crozeta są domem dla słoni morskich, uchatek i orek. Naukowcy zauważają jednak wyraźny spadek liczebności słoni morskich i próbują ustalić jego przyczyny. Aby to sprawdzić, wybrane osobniki zostają wyposażone w miniaturowe lokalizatory. Zebrane dane pozwalają prześledzić ich dalekie wędrówki oraz odkryć zachowania, których wcześniej nie udało się zaobserwować.

Zobacz także