Zaćmienie

7.6/10 7.9/10

(L'eclisse)

DRAMAT PSYCHOLOGICZNY Francja/Włochy 1962   od 12 lat
Występują:Alain Delon, Monica Vitti, Francisco Rabal, Louis Seigner
Reżyseria:Michelangelo Antonioni
W skrócie:Vittoria rozstaje się z pisarzem. Nawiązuje romans z brokerem, ale nie łączą ich głębsze uczucia. Ostatnia, po "Przygodzie" i "Nocy", część filmowego cyklu Antonioniego.
Studium samotności w ujęciu Michelangelo Antonioniego: po rozstaniu z kochankiem wrażliwa młoda kobieta szuka swojego miejsca - niekoniecznie w nowym romansie. Zamknięcie (po "Przygodzie" i "Nocy") trylogii o kruchości uczuć z niezwykłą Moniką Vitti w roli głównej. Plus laury w Cannes.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Włochy, lata 60. XX wieku. Młoda tłumaczka Vittoria (Monica Vitti) rozstaje się ze swoim wieloletnim partnerem, pisarzem Riccardem (Francisco Rabal). Sądzi, że ich związek nie ma przed sobą perspektyw, a rozstanie jest ostateczne. Odwiedza swoją matkę (Lilla Brignone), która próbuje powiększyć skromny majątek, grając na giełdzie. Vittoria poznaje przystojnego brokera Piera (Alain Delon). Nawiązują romans, ale wydaje się, że nie łączą ich żadne głębsze uczucia. Chcąc wystawić swoją relację na próbę, postanawiając spotkać się podczas zaćmienia Słońca... Jeden z najgłośniejszych obrazów Michelangela Antonioniego. "Zaćmienie" to - po "Przygodzie" i "Nocy" - ostatnia część tryptyku filmowego o kondycji człowieka we współczesnym świecie. Film otrzymał nagrodę jury na festiwalu w Cannes.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)