Zabić Kennedy'ego

5.6/10 6.0/10

(Killing Kennedy)

DRAMAT OBYCZAJOWY USA 2013   od 12 lat
Występują:Jack Noseworthy, Trancis Guinana, Richarda Flooda, Rob Lowe
Reżyseria:Nelson McCormick
W skrócie:1959 rok. Dwaj mężczyźni podejmują decyzje, które znacząco wpłyną na bieg historii. W rolę prezydenta Kennedy'ego wcielił się Rob Lowe.
Rob Lowe jako zyskujący na popularności i znaczeniu prezydent John F. Kennedy, którego ścieżki krzyżują się z losami sfrustrowanego komandosa - Lee Harveya Oswalda, przyszłego zabójcy.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Film oparty na książce Billa O'Reily'ego i Martina Dugarda przybliża jedno z najbardziej wstrząsających wydarzeń w historii USA - zamach na prezydenta. Akcja rozpoczyna się w 1959 r. John F. Kennedy przebywa w Waszyngtonie, gdzie ogłasza swoją kandydaturę na prezydenta. Tymczasem Lee Harvey Oswald, jego przyszły zabójca, przebywa w moskiewskiej ambasadzie Stanów Zjednoczonych i zrzeka się amerykańskiego obywatelstwa. Od tej chwili historie tych obu - przedstawiciela jednej z najpotężniejszych rodzin w USA i rozczarowanego byłego żołnierza marynarki wojennej - będą się przenikać. Obie postaci przeżywają wzloty i upadki, obie zmierzają do tragicznego końca. W rolę prezydenta wcielił się zdobywca nagrody Emmy, Rob Lowe.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)