Za niebieskimi drzwiami

Za niebieskimi drzwiami

5.6/10 6.4/10
FILM FAMILIJNY Polska 2016   od 12 lat
Występują:Dominik Kowalczyk, Ewa Błaszczyk, Magdalena Nieć, Michał Żebrowski
Reżyseria:Mariusz Palej, Bartosz Stasina, Lucyna Kobierzycka
W skrócie:11-letni Łukasz (Dominik Kowalczyk) i jego mama uczestniczą w wypadku. Kobieta zapada w śpiączkę, a syn trafia do swojej jedynej krewnej. W jej domu Łukasz znajduje drzwi do innego wymiaru.
Kiedy po wypadku matka pozostaje w śpiączce, oddany pod opiekę krewnych dwunastolatek przekracza granice snu, by zmierzyć się z rządzącym nim demonem.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 26 marca
jutro
12:30 HBO
środa, 27 marca
pojutrze
6:00 HBO

Opis

Jedenastoletni Łukasz (Dominik Kowalczyk) i jego mama (Magdalena Nieć) uczestniczą w wypadku drogowym. Kobieta zapada w śpiączkę, a jej syn trafia do swojej jedynej krewnej. Ekscentryczna, a przy tym oschła i apodyktyczna ciotka Agata (Ewa Błaszczyk) zabiera chłopca do swojego pensjonatu nad morzem. Łukasz zajmuje pokój, w którym przed laty mieszkała jego matka. Pewnego dnia chłopak znajduje w nim drzwi wiodące do innego wymiaru. Szybko staje się jasne, że ten niezwykły świat potrafi być równie czarujący, co niebezpieczny. Inspirowana m.in. "Opowieściami z Narnii" produkcja została wyróżniona Nagrodą Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych (KIPA) na festiwalu Netia Off Camera. Część wpływów z filmu przekazano prowadzonej przez Ewę Błaszczyk fundacji Akogo?, która zajmuje się pomocą dzieciom pogrążonym w śpiączce.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)