Za linią wroga: Misja w Mogadiszu (1)

(No Man Left Behind: The Real Black Hawk Down)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2016   od 12 lat
W skrócie:W październiku 1993 r. odważna misja, której celem było złapanie przywódców rebelii na ulicach Mogadiszu w Somalii, zakończyła się niepowodzeniem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Bycie pozostawionym za linią wroga, to najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się podczas walki. To sytuacja, na której okoliczność ćwiczeni są wszyscy żołnierze, ale niewielu z nich jej doświadcza, a jeszcze mniej jest w stanie przeżyć. W programie widzowie usłyszą wstrząsające relacje z pola walki, zobaczą realistyczne rekonstrukcje wydarzeń oraz archiwalne zdjęcia ukazujące w nowym świetle współczesnych bohaterów wojennych i agentów specjalnych, którym pomimo minimalnych szans na przeżycie udało się przetrwać w najbardziej ekstremalnych warunkach na Ziemi.

W tym odcinku

Widzowie poznają prawdziwe losy członków załogi dwóch helikopterów Black Hawk zestrzelonych podczas krwawych walk amerykańskich jednostek specjalnych z somalijska milicją, do których doszło w Mogadiszu w 1993 r. i które stały się tematem bestselerowej powieści i głośnego filmu. Pilot zestrzelonego śmigłowca i dwaj żołnierze biorący udział w walkach w Somalii, po raz pierwszy spotykają się po latach przed kamerą i ujawniają wstrząsające szczegóły jednej z najbardziej dramatycznych operacji militarnych w całej wojskowej historii Stanów Zjednoczonych od czasów wojny w Wietnamie.

Zobacz także