Za cenę życia

Za cenę życia

6.6/10 6.4/10

(10th & Wolf)

DRAMAT SENSACYJNY USA 2006   od 16 lat
Występują:James Marsden, Brad Renfro, Giovanni Ribisi, Brian Dennehy
Reżyseria:Robert Moresco
W skrócie:Tommy, weteran wojny w Zatoce Perskiej, otrzymuje od FBI propozycję powrotu do rodzinnej Pensylwanii, aby pomóc rozbić tam organizację przestępczą. Jego bratu i kuzynowi grozi więzienie.
To samo, choć z bardziej dramatycznym podtekstem: były żołnierz wraca w rodzinne strony, by pomagając FBI w walce z mafią ocalić brata przed więzieniem.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zima, 1991 roku. Weteran wojny w Zatoce Perskiej, Tommy (James Marsden), otrzymuje od FBI propozycję nie do odrzucenia. Agenci chcą, aby wrócił do rodzinnej Pensylwanii i pomógł tajnym służbom rozbić działającą tam organizację przestępczą. W przeciwnym razie jego brat Vincent (Brad Renfro) i kuzyn Joey (Giovanni Ribisi) trafią na wiele lat za kratki. Wychowany na ulicach Filadelfii Tommy musi wybrać między wiernością wobec swoich dawnych autorytetów, ludzi mafii, a lojalnością względem członków rodziny. "Za cenę życia" przypomina wydarzenia, które przyczyniły się do zlikwidowania słynnej cosa nostry, jednej z największych organizacji przestępczych świata. Reżyser filmu Robert Moresco, zasłynął jako producent i scenarzysta "Miasta gniewu", które w 2006 roku otrzymało 3 statuetki Oscara, w tym za najlepszy scenariusz.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)