Z tygodnia na tydzień

Z tygodnia na tydzień

6.4/10

(A la petite semaine)

KOMEDIODRAMAT Francja 2003   od 16 lat
Występują:Gérard Lanvin, Jacques Gamblin, Clovis Cornillac, Jean-Pierre Lazzerini
Reżyseria:Sam Karmann
W skrócie:Jacques wychodzi z więzienia. Jego znajomy, hazardzista Didier, przegrał w karty pieniądze gangstera. Potrzebuje pomocy Jaques'a...
Po wyjściu z więzienia złodziej postanawia zerwać z dotychczasowym trybem życia, ale jego najbliżsi przyjaciele są w nie lada potrzebie.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Po kolejnej, tym razem 5-letniej odsiadce, z więzienia wychodzi złodziej Jacques (Gérard Lanvin). Gdy uświadamia sobie, że blisko 1/5 życia spędził w celi postanawia rozpocząć uczciwe życie. Pierwsze kroki po opuszczeniu więziennych murów kieruje do baru "U Rogera", gdzie czekają na niego dawni przyjaciele: Denise (Josiane Stoléru) i Roger (Philippe Nahon), właściciele lokalu, początkujący aktor, Francis (Jacques Gamblin), kelnerka Camille (Julie Durand) oraz nałogowy hazardzista Didier (Clovis Cornillac). Niedługo po tym spotkaniu Francis i Didier zwierzają mu się ze swoich problemów. Brak pieniędzy wpędził ich w poważne kłopoty. Na zlecenie niejakiego Marcela (Etienne Chicot) obaj przez pewien czas rozprowadzali kradzioną biżuterię, lecz niestety, wszystkie pieniądze za klejnoty Didier przegrał w karty. Teraz pechowi paserzy, by zdobyć środki na spłatę długu planują "łatwy" skok i spodziewają się, że Jacques ich wesprze. Prośba przyjaciół stawia pod znakiem zapytania złożoną u bram więzienia obietnicę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)