Z podniesionym czołem

Z podniesionym czołem

(La tete haute)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja 2015   od 12 lat
Występują:Catherine Deneuve, Rod Paradot, Benoît Magimel, Sara Forestier
Reżyseria:Emmanuelle Bercot
W skrócie:Nastoletni Malony wychowuje się w domu dziecka. Zaczyna sprawiać problemy wychowawcze. Wkrótce chłopak trafia do poprawczaka. Tam poznaje Tess, niezwykłą dziewczynę, która zmienia jego życie.
Przejmująco o francuskim systemie opieki społecznej na przykładzie nastolatka z Dunkierki, który trafia do poprawczaka. Jakie ma szanse na skuteczną resocjalizację? Gwiazdorska obsada z Catherine Denevue na czele.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Nastoletni Malony (Rod Paradot) w wieku sześciu lat został oddany przez swoją matkę (Sara Forestier) do domu dziecka. Zbuntowany chłopak zaczyna sprawiać problemy wychowawcze, wchodząc w konflikt z prawem. Zajmująca się sprawami nieletnich sędzia Florance (Catherine Deneuve) i pracownik socjalny Yann (Benoît Magimel) próbują mu pomóc. Ich działania nie przynoszą jednak rezultatu. Malony trafia do poprawczaka. Tam poznaje Tess (Diane Rouxel), niezwykłą dziewczynę, z pomocą której zagubiony nastolatek zaczyna odnajdować spokój ducha. Poruszający dramat społeczny francuskiej reżyserki Emmanuelle Bercot, wielokrotnie wyróżnianej na festiwalu w Cannes, otrzymał osiem nominacji do nagród Cezara, w tym w trzech najbardziej prestiżowych kategoriach: "najlepszy film", "najlepsza reżyseria", "najlepszy scenariusz". Statuetki za swoje role otrzymali zaś Rod Paradot i Benoît Magimel.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)