Z krwi i kości

7.1/10 7.5/10

(De rouille et d'os)

MELODRAMAT Belgia/Francja 2012   od 12 lat
Występują:Marion Cotillard, Matthias Schoenaerts, Armand Verdure, Céline Sallette
Reżyseria:Jacques Audiard
W skrócie:Mężczyzna, który zaczyna nowe życie, spotyka na swojej drodze treserkę orek. Bezpretensjonalna historia miłosna. Znakomite zdjęcia.
Porzucony przez żonę skazaniec z dzieckiem szuka nowego początku, stając się oparciem dla kobiety, która straciła nogi w nieszczęśliwym wypadku.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 24 lutego
dziś
0:10 HBO 3
poniedziałek, 2 marca
za 7 dni
19:00 HBO 2
wtorek, 3 marca
za 8 dni
3:55 HBO 2
niedziela, 8 marca
za 13 dni
22:35 HBO 2

Opis

Nominowana do Złotego Globu w kategorii najlepszy film obcojęzyczny rockandrollowa historia miłosna, pozbawiona jakichkolwiek śladów sentymentalizmu i ckliwości. W jednej z głównych ról nagrodzona Oscarem za kreację w "Niczego nie żałuję - Edith Piaf" Marion Cotillard. Samotny i żyjący w nędzy Alain (Matthias Schoenaerts) opuszcza Belgię i jedzie do domu siostry na południu Francji. Dowiedział się właśnie, że został jedynym opiekunem swojego pięcioletniego syna Sama (Armand Verdure). Niebawem mężczyzna znajduje pracę jako bramkarz w klubie nocnym i poznaje treserkę orek, uroczą Stéphanie (Marion Cotillard). Pozornie wydawać by się mogło, że nic ich nie łączy. Jednak po tym, jak dziewczyna ulega poważnemu wypadkowi, sprawa przybiera zupełnie inny obrót.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)