Z archiwum 997 2: Czy sprawcą był koń? (8)

Z archiwum 997 2: Czy sprawcą był koń? (8)

serial dokumentalny Polska 2015
W skrócie:W grudniu 1998 r. znaleziono martwego właściciela stadniny. Prokurator stwierdziła, że zginął w następstwie urazów zadanych przez konie. Córka zeznała, że rodzinne mieszkanie zostało splądrowane.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 9 grudnia
pojutrze
10:00 CI Polsat

Opis

Autprzy przedstawiają nierozwiązane morderstwa popełnione w Polsce w ciągu minionych kilkudziesięciu lat. Jednocześnie nawiązują do popularnego przed laty "Magazynu kryminalnego 997". Każdy odcinek jest poświęcony innej zbrodni, której w przeszłości nie udało się wyjaśnić stróżom prawa.

W tym odcinku

W grudniu 1998 roku Eugeniusz, właściciel stadniny, został znaleziony martwy w jednej ze stajni. Po przybyciu na miejsce zdarzenia prokurator stwierdziła, że mężczyzna zginął w następstwie urazów zadanych przez przebywające w stajni konie i kozy. Młodsza córka zeznała jednak, że rodzinne mieszkanie zostało splądrowane, a z szyi zmarłego ojca zniknął złoty łańcuszek. Prokuratura nie uwzględniła tych poszlak. Dopiero starania żony Eugeniusza, zakończone powołaniem biegłych, sprawiły, że wykluczono udział rzekomo agresywnych zwierząt w zdarzeniu.

Zobacz także