Wzór (49)

Wzór

sezon 3 odc. 49

(Numb3rs: Nine Wives)

serial kryminalny USA 2006   od 12 lat
Występują:David Krumholtz, Rob Morrow, Judd Hirsch, Alimi Ballard
W skrócie:Don i jego ludzie prowadzą śledztwo w sprawie pobitej nastolatki, która uciekła z sekty. Wśród jej członków panuje poligamia, a przywódcą jest człowiek poszukiwany przez FBI.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 28 listopada
dziś
13:30 TV 6

Opis

Bracia Don (Rob Morrow) i Charlie (David Krumholtz) Eppes są swoimi przeciwieństwami, jednak nawiązują współpracę. Don, agent FBI, angażuje Charliego, geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci także się różnią. Jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charlie ma mocne poparcie przyjaciela, fizyka dr. Larry'ego Fleinhardta (Peter MacNicol), który głęboko wierzy, że matematyka może służyć rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Z Charliem współpracuje także zakochana w nim jego była studentka Amita (Navi Rawat). W życie Dona i Charliego bardzo angażuje się ich ojciec, wędrowny urbanista Alan (Judd Hirsch). Najbliższymi współpracownikami Dona są Megan Reeves (Diane Farr), przygotowująca portrety psychologiczne przestępców, i młody agent Colby Granger (Dylan Bruno), który trafił do FBI po odbyciu ciężkiej wojskowej służby w Afganistanie.

W tym odcinku

Don i jego ludzie prowadzą śledztwo w sprawie nastolatki, którą znaleziono pobitą i bliską śmierci. Okazuje się, że dziewczyna uciekła z sekty. Wśród jej członków panowała poligamia, a jej przywódcą jest Abner Stone (W. Earl Brown), człowiek poszukiwany przez FBI za liczne przestępstwa, w tym gwałt i morderstwo. Megan odnajduje matkę ofiary, Emmanueline Kirtland (Anne Dudek), i okazuje się, że kobieta, fanatyczna członkini sekty, sama oddała córkę swojemu guru. Matka odmawia współpracy, ale mimowolnie naprowadza agentów na kolejny interesujący trop...

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także