Wzór (47)

Wzór

sezon 3 odc. 47

(Numb3rs: Brutus)

serial kryminalny USA 2006   od 12 lat
Występują:David Krumholtz, Rob Morrow, Judd Hirsch, Alimi Ballard
W skrócie:Zespół Dona prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa senatora. Agenci odkrywają rządowy projekt szkolenia jeńców wojennych na zabójców. Projekt wstrzymano. Ktoś korzysta z byłych uczestników.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Bracia Don (Rob Morrow) i Charlie (David Krumholtz) Eppes są swoimi przeciwieństwami, jednak nawiązują współpracę. Don, agent FBI, angażuje Charliego, geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci także się różnią. Jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charlie ma mocne poparcie przyjaciela, fizyka dr. Larry'ego Fleinhardta (Peter MacNicol), który głęboko wierzy, że matematyka może służyć rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Z Charliem współpracuje także zakochana w nim jego była studentka Amita (Navi Rawat). W życie Dona i Charliego bardzo angażuje się ich ojciec, wędrowny urbanista Alan (Judd Hirsch). Najbliższymi współpracownikami Dona są Megan Reeves (Diane Farr), przygotowująca portrety psychologiczne przestępców, i młody agent Colby Granger (Dylan Bruno), który trafił do FBI po odbyciu ciężkiej wojskowej służby w Afganistanie.

W tym odcinku

Zespół Dona prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa senatora. W trakcie dochodzenia agenci odkrywają spisek, mający na celu zemstę na osobach zaangażowanych w pewien rządowy projekt. Brali w nim udział jeńcy wojenni, którzy zostali poddani praniu mózgu. W ten sposób stali się wyszkolonymi zabójcami. Mimo że projekt wstrzymano, ktoś w dalszym ciągu wykorzystuje jego byłych uczestników do zabijania. Tymczasem oświadczenie doktora Fleinhardta wstrząsa Charliem.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także