Wzór (38)

Wzór

sezon 3 odc. 38

(Numb3rs: Spree)

serial kryminalny USA 2006   od 12 lat
Występują:David Krumholtz, Rob Morrow, Judd Hirsch, Alimi Ballard
Reżyseria:John Behring
W skrócie:Don, Megan i Colby ścigają 30-letnią nauczycielkę Crystal i jej 17-letniego partnera. Przemierzają oni kraj, dokonując po drodze brutalnych przestępstw. Dochodzi do strzelaniny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Bracia Don (Rob Morrow) i Charlie (David Krumholtz) Eppes są swoimi przeciwieństwami, jednak nawiązują współpracę. Don, agent FBI, angażuje Charliego, geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci także się różnią. Jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charlie ma mocne poparcie przyjaciela, fizyka dr. Larry'ego Fleinhardta (Peter MacNicol), który głęboko wierzy, że matematyka może służyć rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Z Charliem współpracuje także zakochana w nim jego była studentka Amita (Navi Rawat). W życie Dona i Charliego bardzo angażuje się ich ojciec, wędrowny urbanista Alan (Judd Hirsch). Najbliższymi współpracownikami Dona są Megan Reeves (Diane Farr), przygotowująca portrety psychologiczne przestępców, i młody agent Colby Granger (Dylan Bruno), który trafił do FBI po odbyciu ciężkiej wojskowej służby w Afganistanie.

W tym odcinku

Don Eppes i jego zespół ścigają wyjątkowo niebezpieczną parę: Crystal, trzydziestoletnią nauczycielkę i jej siedemnastoletniego ucznia. Przemierzają oni kraj, dokonując po drodze brutalnych przestępstw. Charlie (David Krumholtz) wyznacza drogę pościgu. Agent Ian Edgerton (Lou Diamond Phillips) będzie musiał przyznać, że stosując wzory matematyczne można uprzedzić zachowania ludzi nawet tak nieobliczalnych, jak seryjni mordercy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także