Wzór 3 (24)

Wzór

sezon 3 odc. 24

(Numb3rs: The Janus List)

serial kryminalny USA 2007   od 12 lat
Występują:David Krumholtz, Rob Morrow, Judd Hirsch, Alimi Ballard
Reżyseria:John Behring
W skrócie:Dochodzi do eksplozji. Sprawca wybuchu trafia do szpitala. Megan wraca na służbę do FBI i przygotowuje profil 'bombiarza'. Okazuje się, że Taylor Ashby był agentem brytyjskiego wywiadu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Bracia Don (Rob Morrow) i Charlie (David Krumholtz) Eppes są swoimi przeciwieństwami, jednak nawiązują współpracę. Don, agent FBI, angażuje Charliego, geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci także się różnią. Jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charlie ma mocne poparcie przyjaciela, fizyka dr. Larry'ego Fleinhardta (Peter MacNicol), który głęboko wierzy, że matematyka może służyć rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Z Charliem współpracuje także zakochana w nim jego była studentka Amita (Navi Rawat). W życie Dona i Charliego bardzo angażuje się ich ojciec, wędrowny urbanista Alan (Judd Hirsch). Najbliższymi współpracownikami Dona są Megan Reeves (Diane Farr), przygotowująca portrety psychologiczne przestępców, i młody agent Colby Granger (Dylan Bruno), który trafił do FBI po odbyciu ciężkiej wojskowej służby w Afganistanie.

W tym odcinku

W drodze do pracy David zostaje zatrzymany na moście przez starszego mężczyznę, który grozi, że wszystko wysadzi w powietrze, jeśli nie zjawią się natychmiast Don i jego brat. Ładunki wybuchowe, rozmieszczone fachowo w najważniejszych punktach konstrukcji potwierdzają, że jego groźby należy traktować poważnie. Colby i David w odpowiednim momencie zapobiegają wielkiemu wybuchowi i dochodzi tylko do niewielkiej eksplozji, w której sprawca odnosi najcięższe rany i w poważnym stanie trafia do szpitala. Megan wraca na służbę do FBI i przygotowuje profil "bombiarza". Okazuje się, że Taylor Ashby był przez wiele lat agentem brytyjskiego wywiadu, a potem pracował jako szyfrant, aż w końcu stracił posadę i wylądował na bruku. Jego były szef, Allister McClair (James Frain) nie mówi o nim zbyt życzliwie, co tylko jeszcze bardziej intryguje Charlie'go. Ostatnie słowa, które Ashby do niego wypowiedział i szyfr, który mu przekazał, sugeruje, że posiadł jakąś tajemnicę. David i Colby przeczesują jego mieszkanie i znajdują podsłuchy z sześciu różnych wywiadów. Okazuje się, że Taylor Ashby był inwigilowany i wiedział, że został otruty, a jego dni są policzone...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)