Wzór 3 (23)

Wzór

sezon 3 odc. 23

(Numb3rs: Money for Nothing)

serial kryminalny USA 2007   od 12 lat
Występują:David Krumholtz, Rob Morrow, Judd Hirsch, Alimi Ballard
Reżyseria:Stephen Gyllenhaal
W skrócie:Uprowadzono ciężarówkę z darami dla Afryki. Napastnicy zastrzelili jednego ze strażników i uprowadzili drugiego. Pracownik organizacji charytatywnej zna szyfr do sejfu z pieniędzmi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Bracia Don (Rob Morrow) i Charlie (David Krumholtz) Eppes są swoimi przeciwieństwami, jednak nawiązują współpracę. Don, agent FBI, angażuje Charliego, geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci także się różnią. Jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charlie ma mocne poparcie przyjaciela, fizyka dr. Larry'ego Fleinhardta (Peter MacNicol), który głęboko wierzy, że matematyka może służyć rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Z Charliem współpracuje także zakochana w nim jego była studentka Amita (Navi Rawat). W życie Dona i Charliego bardzo angażuje się ich ojciec, wędrowny urbanista Alan (Judd Hirsch). Najbliższymi współpracownikami Dona są Megan Reeves (Diane Farr), przygotowująca portrety psychologiczne przestępców, i młody agent Colby Granger (Dylan Bruno), który trafił do FBI po odbyciu ciężkiej wojskowej służby w Afganistanie.

W tym odcinku

Nieznani sprawcy porywają ciężarówkę z darami dla Afryki. Początkowo w napadzie brał udział miejscowy gang, jednak też został oszukany. Prawdziwi napastnicy byli wyposażeni w broń automatyczną i zastrzelili na miejscu jednego ze strażników i uprowadzili drugiego. Tymczasem okazuje się, że jeden z pracowników organizacji charytatywnej zna tajny szyfr do sejfu, w którym zostały ukryte pieniądze. Don i jego zespół podejrzewają, że to on mógł zdradzić, ale jego szefowa stanowczo zaprzecza jakimkolwiek sugestiom. Agenci muszą więc założyć różne inne scenariusze zdarzeń. Charlie i jego ojciec, Alan Epps oferują swoją pomoc w opracowaniu wzoru matematycznego przypuszczalnych dróg ucieczki złodziei z Los Angeles.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)