Wzór (3)

Wzór

sezon 1 odc. 3

(Numb3rs: Vector)

serial kryminalny USA 2005   od 12 lat
Występują:Rob Morrow, David Krumholtz, Judd Hirsch, Alimi Ballard
Reżyseria:David Von Ancken
W skrócie:W Los Angeles dochodzi do zagadkowych przypadków śmierci. Służba zdrowia zwraca się do Dona i jego zespołu o pomoc w ustaleniu przyczyny zgonów. Może to efekt działania broni biologicznej?

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 13 marca
za 5 dni
16:10 TV 6

Opis

Don Eppes (Rob Morrow) agent FBI, często angażuje swojego brata Charliego (David Krumholtz), geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci różnią się - jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi zaś operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charliemu często pomaga przyjaciel, dr Larry Fleinhardt (Peter MacNicol), fizyk, który głęboko wierzy, że matematyka może być zastosowana do rozwiązywania największych zagadek życia. Współpracuje z nim także jego była studentka Amita (Navi Rawat).

W tym odcinku

W Los Angeles dochodzi do zagadkowych przypadków śmierci. Publiczna służba zdrowia zwraca się do Dona i jego zespołu o pomoc w ustaleniu przyczyny zgonów. Istnieje bowiem obawa, że może to być efekt działania broni biologicznej. Agenci FBI próbują powstrzymać rozprzestrzenienie się wirusa, a także ustalić, kto chce wywołać epidemię. Korzystają przy tym z matematycznej wiedzy Charliego. W trakcie dochodzenia Don dowiaduje się, że jego brat ukrywał przed nim pewien sekret. Wkrótce agenci wpadają trop przestępcy. Motywy jego działania okazują się niezwykle zaskakujące.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także