Wzór 2 (11)

Wzór

sezon 2 odc. 11

(Numb3rs: Scorched)

serial kryminalny USA 2005   od 16 lat
Występują:Diane Farr, Rob Morrow, David Krumholtz, Judd Hirsch
Reżyseria:Norberto Barba
W skrócie:Podpalacz podkłada ogień w salonie samochodowym. Ginie sprzedawca. W miejscu zbrodni zostaje napisane sprayem nazwisko zaangażowanego ekologa. Don musi ustalić sprawcę podpalenia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Don Eppes (Rob Morrow) agent FBI, często angażuje swojego brata Charliego (David Krumholtz), geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci różnią się - jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi zaś operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charliemu często pomaga przyjaciel, dr Larry Fleinhardt (Peter MacNicol), fizyk, który głęboko wierzy, że matematyka może być zastosowana do rozwiązywania największych zagadek życia. Współpracuje z nim także jego była studentka Amita (Navi Rawat).

W tym odcinku

Podpalacz podkłada ogień w salonie samochodowym. W wyniku pożaru ginie sprzedawca. W miejscu zbrodni zostaje napisane sprayem nazwisko zaangażowanego ekologa, jednak jego grupa nie przyznaje się do przestępstwa. Don musi ustalić sprawcę podpalenia. Charlie pomaga w opracowywaniu wzorca, który można byłoby zastosować przy okazji kolejnych pożarów. Umożliwiłoby to stworzenie psychologicznego portretu podpalacza.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)