Wyrok za prawdę

6.7/10 6.9/10

(Kill The Messenger)

DRAMAT BIOGRAFICZNY USA 2014   od 12 lat
Występują:Jeremy Renner, Robert Patrick, Jena Sims, Robert Pralgo
Reżyseria:Michael Cuesta
W skrócie:Reporter Webb ujawnia powiązania CIA z kartelami narkotykowymi. Agencja inwestuje pieniądze w rebeliantów z Nikaragui. CIA chce zniszczyć życie dziennikarza.
Dziennikarz śledczy odkrywa powiązania CIA z narkobiznesem, w wyniku czego Kalifornię zalewa fala tanich narkotyków. Wkrótce traci pracę, a jego życie za sprawą służb staje się koszmarem. Film oparty na faktach.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lata 90. XX wieku. Reporter Gary Webb (Jeremy Renner), który pracuje dla "San Jose Mercury News", publikuje serię artykułów, ujawniających nielegalne powiązania CIA z południowoamerykańskimi kartelami narkotykowymi. Pieniądze uzyskane z handlu narkotykami agencja inwestuje w działania rebeliantów z Nikaragui. W odpowiedzi na publikację CIA rozpoczyna kampanię oszczerstw, dzięki którym chce zniszczyć Webbowi życie. Scenariusz do filmu powstał na podstawie autobiograficznej książki napisanej przez samego Gary'ego Webba. W roli głównej dwukrotnie nominowany do Oscara Jeremy Renner ("The Hurt Locker", "Miasto złodziei"). Gwiazdorska obsada drugiego planu z Andym Garcią, Michaelem Sheenem, Barrym Pepperem i Rayem Liottą.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)