Wyprawa Kon-Tiki

7.2/10

(Kon-Tiki)

FILM PRZYGODOWY Szwecja/Niemcy/Wielka Brytania/Dania/Norwegia 2012   od 12 lat
Występują:Pal Sverre Hagen, Anders Baasmo Christiansen, Tobias Santelmann, Gustaf Skarsgard
Reżyseria:Joachim Ronning, Espen Sandberg
W skrócie:Thor Heyerdahl wyrusza w podróż przez Pacyfik, by udowodnić swoją teorię, że pierwszymi osadnikami w Polinezji byli przybysze z Ameryki Płd.
Opowieść o ekspedycji Thora Heyerdahla, który w 1947 roku wskazał kierunek migracji człowieka na Polinezję, przypływając na archipelag tratwą z Ameryki Południowej.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1947. Młody Norweg Thor Heyerdahl (Pal Sverre Hagen) opracowuje teorię, podważającą uznawane dotychczas wyniki badań na temat migracji z Azji. Według niego pierwszymi osadnikami na terenie Polinezji byli przybysze z Ameryki Południowej. Aby udowodnić swoją teorię, Thor wyrusza na niebezpieczną wyprawę przez Pacyfik, z Peru w kierunku wysp Oceanii. Podobnie jak pierwsi polinezyjscy osadnicy, pokonuje dystans kilku tysięcy kilometrów na tratwie z drzewa balsa, nazwanej "Kon-Tiki" na cześć inkaskiego boga słońca. Towarzyszy mu pięciu członków załogi: Erik Hesselberg (Odd Magnus Williamson), Bengt Danielsson (Gustaf Skarsgard), Knut Haugland (Tobias Santelmann), Torstein Raaby (Jakob Oftebro) i Herman Watzinger (Anders Baasmo Christiansen). Zaledwie jeden spośród uczestników tej wyprawy zna się na żeglowaniu, a sam Thor odczuwa lęk przed wodą. Jest jednak gotów przełamać swój strach, aby udowodnić swoją teorię i obronić własne przekonania wbrew sceptycyzmowi otoczenia. Scenariusz filmu powstał na podstawie prawdziwej historii. Obraz był nominowany m.in. do Oscara i Złotego Globu w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)