Wynalazki, które zmieniły świat: Rewolucja traktorów (1)
(The Machines That Built The World: Tractor Revolution)
serial dokumentalny 2021
| W skrócie: | W 1870 roku ekipa wizjonerów wpadła na pomysł, który odmienił oblicze rolnictwa. Dzięki nim powstała zaawansowana technologicznie maszyna, czyli traktor. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Zarówno radio, telewizja, samoloty, jak i motocykle czy traktory, są maszynami, które zostały stworzone przez wybitnych amerykańskich wynalazców. Twórcy programu prezentują kulisy powstania wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych USA. W programie pojawią się rekonstrukcje wydarzeń, archiwalne nagrania oraz wywiady z badaczami i biografami. Zostaną także przedstawione sylwetki takich kreatorów, jak m.in. Nicola Tesla, William Harley, Alexander Graham Bell, Duncan Black czy Alonzo Decker.
W tym odcinku
W roku 1870 ekipa marzycieli wpada na genialny pomysł, który jak się później okazuje, odmienia dotychczasowe oblicze rolnictwa. Grupa wizjonerów doprowadza do powstania niezwykle zaawansowanej technologiczne maszyny, czyli traktora.
Zobacz także
- Wynalazki, które zmieniły świat (1) - serial dokumentalny - poniedziałek, 29 grudnia 12:50
- Wynalazki, które zmieniły świat (2) - serial dokumentalny - poniedziałek, 29 grudnia 13:55