Wszystko z miłości

Wszystko z miłości

6.3/10 6.5/10

(St. Ives)

FILM KOSTIUMOWY Wielka Brytania 1998   od 12 lat
Występują:Anna Friel, Jean-Marc Barr, Miranda Richardson, Richard E. Grant
Reżyseria:Harry Hook
W skrócie:Rok 1813. Młody wicehrabia Jacques St. Ives, kapitan huzarów w armii Napoleona, trafia do obozu dla jeńców wojennych w Szkocji. Tam poznaje Florę Gilchrist, która odwiedza pojmanych.
Przeglądając spuściznę po Robercie L.Stevensonie. Napoleoński oficer w angielskiej niewoli i piękna brytyjska arystokratka. Dla sentymentalnych.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1813. Młody wicehrabia Jacques St. Ives (Jean-Marc Barr) - kapitan huzarów w armii Napoleona - wpada w ręce angielskich żołnierzy. Trafia do obozu dla jeńców wojennych w Szkocji. Tam poznaje Florę Gilchrist (Anna Friel), która w towarzystwie swej ciotki Susan (Miranda Richardson) odwiedza pojmanych. Od razu wzbudza zainteresowanie dziewczyny. Gdy Flora dowiaduje się, że obdarzony wytwornymi manierami więzień jest wicehrabią St. Ives, postanawia odnaleźć rodzinę mężczyzny. Wkrótce odkrywa, że jego dziadek i brat Alain (Jason Isaacs) mieszkają zaledwie 20 mil od obozu. Mówi o tym Jacques'owi. Niebawem kapitan ucieka nocą z zamknięcia i dociera do rodzinnego majątku. Starszy pan wita go z radością i wzruszeniem, ponieważ myślał, że wnuk nie żyje. Natomiast Alain - widząc w nim rywala do rodowej fortuny - próbuje go zabić.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)