Wszyscy mają się dobrze

Wszyscy mają się dobrze

7.6/10 7.7/10

(Stanno tutti bene)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja/Włochy 1990   od 12 lat
Występują:Marcello Mastroianni, Valéria Cavalli, Marino Cenna, Norma Martelli
Reżyseria:Giuseppe Tornatore
W skrócie:Emeryt Mateo Scuro z Sycylii jest przekonany, że każdemu z piątki jego dzieci wspaniale się powodzi. Postanawia sprawić im niespodziankę.
Marcello Mastroianni jako ojciec próbujący doprowadzić do spotkania swoich dorosłych dzieci przy rodzinnym stole. Niby włoskie, a jakże polskie!
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Mateo Scuro (Marcello Mastroianni), owdowiały emeryt z sycylijskiego miasteczka, jest dumny z piątki swoich dzieci i głęboko przekonany, że każdemu z nich wspaniale się powodzi. Canio (Marino Cenna) jest rzekomo znanym politykiem, Tosca (Valeria Cavalli) - aktorką, Guglielmo (Roberto Nobile) - słynnym muzykiem, a Norma (Norma Martelli) - szefową dużej firmy. Pewnego dnia postanawia sprawić im niespodziankę i wybiera się do nich z wizytą. W ten sposób spełnia obietnicę daną przed śmiercią swojej żonie i zarazem pragnie potwierdzić przed samym sobą, że jego monotonne, pracowite życie miało sens. Jednak spotyka go rozczarowanie. Okazuje się, że najmłodszy syn popełnił samobójstwo, a pozostali zajmują zupełnie inne stanowiska, niż te, o których opowiadali ojcu. Świetna kreacja Marcello Mastroianniego. Film zdobył nagrodę jury ekumenicznego w Cannes i nagrodę Związku Włoskich Dziennikarzy Filmowych. Był również nominowany do Złotej Palmy. Uznanie krytyki zyskała nastrojowa muzyka Ennio Morricone.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)