Wszechświat: Zagadki starożytności (1)

Wszechświat: Zagadki starożytności (1)

(The Universe: Ancient Mysteries Solved: Omens of Doom)

serial dokumentalny USA 2014   od 12 lat
W skrócie:Zjawiska astronomiczne niegdyś uważano za zwiastuny nieszczęść. Autorzy programu zastanawiają się, czy którekolwiek z nich naprawdę wpłynęło na historię świata.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dla starożytnych niebo stanowiło prawdziwy cud i było objęte kultem. Budziło zarówno strach, jak i stanowiło inspirację dla budowniczych, którzy stworzyli takie budowle jak Stonehenge. Twórcy programu odkrywają największe tajemnice przeszłości i starają się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Okazuje się bowiem, że prawda ukryta jest wśród gwiazd.

W tym odcinku

Dla naszych przodków wystąpienie pewnych zjawisk astronomicznych miało wielkie znaczenie. Tego typu wydarzenia były tłumaczone jako zwiastuny nieszczęścia, na przykład nadchodzącej wojny, śmierci, zarazy lub głodu. Twórcy programu dociekają, jakie dokładnie ciała niebieskie i efekty obserwowali starożytni i brali za zły omen. W programie także próba analizy, jak strach przed dostrzeżonymi na niebie obiektami doprowadzał do wydarzeń, które rzeczywiście zmieniały bieg historii.

Zobacz także