Wstrząs

Wstrząs

7.3/10 6.4/10

(Concussion)

DRAMAT OBYCZAJOWY Australia/Wielka Brytania/USA 2015   od 12 lat
Występują:Will Smith, Alec Baldwin, Albert Brooks, David Morse
Reżyseria:Peter Landesman
W skrócie:Dr Bennet Omalu odkrywa zależność między urazami mózgów u futbolistów, powstającymi na skutek morderczych treningów, a ich skłonnością do stanów depresyjnych. Naraża się działaczom związku futbolowego
Na faktach. Pochodzący z Nigerii i praktykujący z USA patolog odkrywa chorobę mózgu dotykającą głównie futbolistów amerykańskich, co oznacza konflikt z potężnym związkiem sportowym.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Bennet Omalu (Will Smith) to błyskotliwy neuropatolog o nigeryjskim pochodzeniu. Pracuje jako koroner w Pittsburghu w USA. Lekarz odkrywa zależność między powstającymi na skutek morderczych treningów urazami mózgów u futbolistów a ich skłonnością do stanów depresyjnych i tendencjami samobójczymi. Jego znalezisko nie podoba się przedstawicielom NFL (National Football League), jednej z największych organizacji sportowych na świecie. Działacze związku zrobią wszystko, by zniszczyć Benneta. Na ekranie m.in. nominowanym za ten występ do Złotego Globu Will Smith (Ali, W pogoni za szczęściem), trzykrotny zdobywca tej nagrody Alec Baldwin (serial Rockefeller Plaza 30, To skomplikowane), David Morse (Zielona mila, Niepokój) oraz nominowany do Oscara Albert Brooks (Telepasja, Drive). Oparty na faktach dramat Petera Landesmana (Parkland, Wyrok za prawdę) został nagrodzony na festiwalu w Palm Springs.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)