Wstęp wzbroniony (4)

program rozrywkowy Polska   od 7 lat
W skrócie:W Policach znajdują się ruiny hitlerowskiego zakładu produkującego... benzynę z węgla. Szacuje się, że w trakcie wojny właśnie tutaj wytwarzano około 20% produkcji paliwa syntetycznego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jacek Podemski i jego ekipa odwiedzają zapomniane miejsca, które są obecnie niedostępne dla turystów. Pokazują wnętrza opuszczonych fabryk, opustoszałych hal czy starych i niszczejących domów.

W Policach znajdują się ruiny gigantycznego hitlerowskiego zakładu produkującego... benzynę z węgla. Jako jedna z największych i najnowocześniejszych fabryk III Rzeszy zaopatrywała w paliwo niemiecką armię. Szacuje się, że w trakcie wojny właśnie tutaj wytwarzano ok. 20% produkcji paliwa syntetycznego. W latach 1940- 1945 próby jej zbombardowania podejmowano wielokrotnie. Udało się to finalnie w 1945 roku, gdy w wyniku nalotów doszło do zniszczenia zakładu. Po Hydrierwerke Pölitz A.G pozostały już tylko szkielety dawnych hal produkcyjnych i podziemia zalane wodą. Ekipa Jacka Podemskiego wybierze się z kamerą do tego opuszczonego i owianego legendą miejsca.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także