Wrogi świat: Pustynie (4)

(Hostile Planet: Deserts)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2019   od 12 lat
W skrócie:Niektóre zwierzęta wypracowały mechanizmy przetrwania w najbardziej suchych i gorących miejscach. Hieny czy surykatki świetnie sobie radzą na pustyni. Kamery towarzyszą im od świtu do zmierzchu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Istnieją miejsca, gdzie panują ekstremalnie trudne warunki. Życie tam wymaga nieustannej walki o przetrwanie, przystosowania się do siarczystych mrozów, upałów, nawałnic, śnieżyc czy ulewnych opadów. Często już sam dostęp w te rejony jest utrudniony. Sytuację pogarszają zmiany klimatyczne i rzadko spotykanie dotychczas zjawiska pogodowe, które wywarły wpływ na wiele gatunków. Niezwykłe zdjęcia autorstwa nagrodzonego Oscarem za "Labirynt Fauna" Guillermo Navarro pozwolą lepiej ukazać ten intrygujący świat, w którym niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku.

W tym odcinku

Niektóre zwierzęta wypracowały mechanizmy przetrwania w najbardziej suchych i gorących miejscach. Hieny, surykatki czy pająki świetnie sobie radzą na pustyni. Kamery programu towarzyszą im od świtu do zmierzchu, aby zarejestrować codzienne zmagania z palącymi promieniami słońca.

Zobacz także