Wrogi świat: Dżungle (1)

(Hostile Planet: Jungles)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2019   od 12 lat
W skrócie:Lasy równikowe to jeden z najbardziej różnorodnych ekosystemów. Życie kwitnie tam z uwagi na obfitość wody, korzystne temperatury i słońce. W tym pozornie idealnym miejscu czyha wiele zagrożeń.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 4 listopada
za 10 dni
0:00 National Geographic Wild
piątek, 6 listopada
za 12 dni
12:00 National Geographic Wild

Opis

Istnieją miejsca, gdzie panują ekstremalnie trudne warunki. Życie tam wymaga nieustannej walki o przetrwanie, przystosowania się do siarczystych mrozów, upałów, nawałnic, śnieżyc czy ulewnych opadów. Często już sam dostęp w te rejony jest utrudniony. Sytuację pogarszają zmiany klimatyczne i rzadko spotykanie dotychczas zjawiska pogodowe, które wywarły wpływ na wiele gatunków. Niezwykłe zdjęcia autorstwa nagrodzonego Oscarem za "Labirynt Fauna" Guillermo Navarro pozwolą lepiej ukazać ten intrygujący świat, w którym niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku.

W tym odcinku

Lasy równikowe to jeden z najbardziej różnorodnych ekosystemów. Życie kwitnie tam z uwagi na obfitość wody, korzystne temperatury i dużą ilość słońca. W tym pozornie idealnym miejscu czyha jednak wiele niebezpieczeństw. Jaguary, gibony, kolibry czy orangutany prowadzą walkę o przetrwanie. Największe szanse na przeżycie mają najbardziej wytrzymałe stworzenia.

Zobacz także