Wpływ księżyca

7.1/10 7.1/10

(Moonstruck)

KOMEDIA ROMANTYCZNA USA 1987   od 12 lat
Występują:Cher, Nicolas Cage, Danny Aiello, Olympia Dukakis
Reżyseria:Norman Jewison
W skrócie:Loretta spędza noc z bratem swojego narzeczonego.
Oscar dla Cher w roli młodej Włoszki, która pod nieobecność narzeczonego zakochuje się w jego bracie. Dwa dalsze Oscary i wiele muzyki.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Włoska dzielnica Nowego Jorku. 37-letnia Loretta (Cher) jest wdową. Pewnego dnia mieszkający w sąsiedztwie drobny przedsiębiorca Johnny Cammareri (Danny Aiello) prosi ją o rękę. Kobieta zgadza się na małżeństwo. Stawia jednak jeden warunek - chce, aby wszystko odbyło się zgodnie z tradycją. Sądzi, że dzięki temu odpędzi prześladującego ją pecha. Do uroczystości został miesiąc. Ślub ma odbyć się po powrocie Johnny'ego z Sycylii, od śmiertelnie chorej matki. Przed odlotem mówi narzeczonej, by zaprosiła na ślub jego młodszego brata, Ronny'ego (Nicolas Cage). Mężczyźni nie rozmawiali ze sobą przez pięć lat. Rodzice Loretty, Cosmo (Vincent Gardenia) i Rose (Olympia Dukakis), próbują odwieść ją od małżeństwa z Johnnym. Ona trwa przy swojej decyzji. Odwiedza Ronny'ego, który na wiadomość o ślubie wybucha złością. Loretta próbuje go uspokoić. Oboje zapominają się i spędzają ze sobą noc. Kobieta chce o tym zapomnieć, ale nie jest to łatwe. Ciepła i zabawna opowieść, która przez 20 lat nie straciła nic ze swej świeżości. Film otrzymał sześć nominacji do Oscara. Statuetki dostali: w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Cher, drugoplanowa - Olympia Dukakis, i za najlepszy scenariusz oryginalny John Patrick Shanley.

Nagrody

Oscar - scenariusz oryginalny, Oscar - aktorka pierwszoplanowa, Oscar - aktorka drugoplanowa, Złoty Glob - aktorka drugoplanowa, Złoty Glob - aktorka w komedii lub musicalu

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)