Wojny szpiegów: Zdrajca doskonały (4)

Wojny szpiegów: Zdrajca doskonały (4)

(Spy Wars: A Perfect Traitor)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2019
Reżyseria:Damian Lewis
W skrócie:Historia Amerykanina Roberta Hanssena, pracownika FBI, który z własnej inicjatywy podjął współpracę z radzieckim wywiadem. Dla pieniędzy zdemaskował wysokich rangą funkcjonariuszy KGB i GRU.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 10 października
za 7 dni
17:15 HISTORY 2
wtorek, 11 października
za 8 dni
1:00 HISTORY 2
wtorek, 11 października
za 8 dni
8:50 HISTORY 2

Opis

Brytyjski aktor Damian Lewis, znany z seriali "Billions" i "Homeland", przedstawia kulisy sensacyjnych operacji służb specjalnych i wywiadowczych. Poznamy szczegóły emocjonujących akcji z okresu zimnej wojny i XXI wieku. Twórcy programu korzystają z niedawno odtajnionych dokumentów, wiedzy ekspertów oraz relacji agentów, którzy brali udział w przywoływanych wydarzeniach. Od stosunkowo niedawnej wymiany szpiegów po próbę uwolnienia zakładników, wziętych do niewoli w Iraku w 1979 roku - oto historie, które mogłyby znaleźć się w filmach o Bondzie czy powieściach Johna le Carrégo.

W tym odcinku

W tym odcinku poznamy historię Amerykanina Roberta Hanssena, pracownika FBI, który z własnej inicjatywy podjął współpracę z radzieckim wywiadem. Dla pieniędzy zdemaskował wysokich rangą funkcjonariuszy KGB i GRU, przekazujących informacje USA. Wydał m.in. generała Dimitrija Polakowa, majora Sergieja Motorina i pułkownika Walerego Martynowa. Hanssen był bodaj najgroźniejszym szpiegiem w historii USA. Doprowadził do konfliktu CIA z FBI i wielkiego polowania na zdrajców, które rzuciło amerykańskie służby na kolana.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także