Wojna imperiów

6.0/10 6.0/10

(Tian Jiang Xiong Shi)

FILM PRZYGODOWY Hongkong/Chiny 2015   od 16 lat
Występują:Jackie Chan, John Cusack, Adrien Brody, Si Won Choi
Reżyseria:Daniel Lee
W skrócie:Żołnierzy strzegących Jedwabnego Szlaku czeka starcie z rzymską armią. Baśniowo-historyczne widowisko z Jackie Chanem.
Pół wieku przed Chrystusem dochodzi do starcia rzymskich legionów z chińskimi strażnikami Jedwabnego Szlaku utrzymującymi pokój między 36 narodami żyjącymi wzdłuż szlaku.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Nieustraszony Huo An (Jackie Chan) stoi na czele oddziału, który strzeże Jedwabnego Szlaku - najważniejszej strategicznie drogi łączącej Chiny z Europą. Ma pilnować, żeby w tym regionie panował pokój. Jednak zadanie to nie jest łatwe, ponieważ o kontrolę nad szlakiem walczy nieustannie trzydzieści sześć narodów. Pewnego dnia jeden ze strażników zostaje niesłusznie oskarżony o kradzież i trafia do miasta-więzienia. Wkrótce potem u bram twierdzy staje rzymski legion cesarza Lucjusza (John Cusack), który chce napaść na miasto. Do walki przystępuje znakomicie przygotowany oddział Huo Ana. Nikt nie wie, że prawdziwe niebezpieczeństwo dopiero się zbliża, wraz z nadciągającym w te strony wojskiem bezlitosnego generała Tyberiusza (Adrien Brody). W roli głównej wystąpił Jackie Chan ("Godziny szczytu", "Karate Kid"), a towarzyszą mu John Cusack ("Tożsamość", "Mapy gwiazd") i laureat Oscara Adrien Brody ("Pianista", "Obłęd").

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)