Wojenne dziewczyny 5 (55)

serial historyczny Polska 2022   od 12 lat
Występują:Aleksandra Pisula, Vanessa Aleksander, Michał Czernecki, Karolina Rzepa
Reżyseria:Filip Zylber
W skrócie:Marysia czuje się winna śmierci Andrzeja. Dochodzi do wniosku, że już dłużej nie może działać w organizacji. Ewa, po uzyskaniu zgody dowództwa, namawia koleżankę na wyjazd do siostry.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 4 lutego
za 3 dni
3:25 TVP Seriale (z napisami)

Opis

Akcja sezonu 5. rozgrywa się wiosną i latem 1943 roku. Armia niemiecka zaczyna ponosić klęski. Na okupowanych terenach wzmaga się terror. Polskie konspiratorki podejmują się kolejnych akcji dywersyjnych. Przeżywają także zawirowania w życiu osobistym. Z Anglii zostaje przerzucona cichociemna o pseudonimie kapitan Joe.

W tym odcinku

Marysia czuje się winna śmierci Andrzeja. Jest zdruzgotana i dochodzi do wniosku, że już dłużej nie może działać w organizacji. Ewa, po uzyskaniu zgody dowództwa, namawia koleżankę na wyjazd do siostry do klasztoru. Liczy, że tam dojdzie do siebie. Tymczasem sytuacja Chaima i jego rodziny w Złoczewicach staje się coraz trudniejsza. Leśniczy, który jest folksdojczem, podejrzewa, że Węgierscy działają na szkodę Rzeszy. Na dodatek w majątku pojawia się dawna miłość Nitki. Jerzy Odrowąż tym razem zdaje się bardziej zainteresowany jej matką. Próbuje też namówić panią domu na wspólne interesy. Po niefortunnym skoku Magda powoli wraca do zdrowia w kryjówce partyzantów. Cichociemna nawiązuje nić przyjaźni z Witkiem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także